2023. okt. 13.

Pusztai Zsuzsanna

Bein György Emlékverseny 2023

A Zalaegerszegi SZC Báthory István Technikum 2023/24-es tanévben is meghirdeti a BEIN GYÖRGY EMLÉKVERSENYT „LEGYÉL TE IS ÁRFIGYELŐ, TUDATOS VÁSÁRLÓ” címmel

Bein György Emlékverseny 2023

„A gazdasági hatékonyságot és a társadalmi felemelkedést szolgáló piaci verseny ösztönzése, valamint a fogyasztók védelme és tájékoztatása érdekében létrehozott online árfigyelő rendszer a fogyasztóknak megvételre kínált egyes termékek eladási áráról kínál nyilvános információt. A versenyjogi szempontok és a fogyasztóvédelmi érdekek érvényre juttatása céljából az árfigyelő rendszer működtetésében a Gazdasági Versenyhivatal (…) tölti be a kulcsszerepet.”[1]

A verseny menete: A verseny 2 fordulós.

1. forduló: Pályamunka készítése és benyújtása, amely az alábbiakat tartalmazza:
    • Bevásárlólista összeállítása egy 4 fős család (2 felnőtt + 2 középiskolás korú fiatal) 3 fogásos (leves + főétel + desszert), átlagos, hétvégi ebédmenüjéhez.
    • Főbb szempontok: ár-érték arány, hazai termék, szezonalitás, egészséges táplálkozás, időtényező, környezettudatosság
    • Ételízesítők, mint só, fűszerek, egyéb anyagok beszerzéstől eltekinthetünk.
    • Vásárlási időszak: 2023. november 2-12. (Bevásárlólista minta mellékelve.)
    • A feladat megoldására kötelezően használandó felület elérhetősége:

• A fogyasztói kosárból elkészítendő ételek receptúrái 4 főre vetített anyaghányadokkal.
    • Tapasztaltok, döntési elvek leírása: a költséghatékonyság és a tudatos vásárlás gyakorlati lehetőségeinek bemutatása a megoldás során. A menüsor rövid ismertetése.

Terjedelem: 1,5-2 oldal. (Times New Roman betűtípus, 12 pontos betűméret, 1,5 pt sortávolság.) (Képek, mellékletek nem számítanak az alapterjedelembe.)

• Prezentáció (PPT, Prezi stb.) a pályamunkából

Maximális terjedelme: 10 dia.

1. forduló: Előválogatás után a három legjobbnak ítélt pályázat szóbeli bemutatása

(prezentáció)

Díjazás:

Szakmai partnerek felajánlásaiból összeállított értékes ajándékcsomagok.

Részvételi feltételek:

• A versenyre 3 fős csapatok jelentkezhetnek.
    • A jelentkező csapat minden tagja valamelyik középiskola nappali tagozatos diákja vagy általános iskolai tanuló lehet.

A versenyre jelentkezés:

• Határideje: november 10. péntek
    • Módja: nevezési lap megküldése a titkarsag@bathory.edu.hu e-mail címre, a tárgyban „Bein pályázat” megjelöléssel. (Nevezési lap mellékelve.)

A pályamunkák beérkezése:

• Határidő: november 15. szerda 23:59 óra
    • Módja: Az elkészült pályamunkát jeligével ellátva az alábbi e-mail címre kell elküldeni „Bein Pályázat” megjelöléssel: titkarsag@bathory.edu.hu

A prezentáció bemutatása és eredményhirdetés:

• Ideje: november 22. szerda 15 óra
    • Helyszín: Zalaegerszegi SzC Báthory István Technikum Bein György Taniroda

Kapcsolattartó neve, elérhetősége:

Török János

Telefonszám: +36 30 665 99 79

E-mail cím: torok.janos@bathory.edu.hu

Jelentkezési lap letölthető itt.

[1] ÁRFIGYELŐ RENDSZER ÁLTALÁNOS FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK LÁTOGATÓK RÉSZÉRE

Forrás: https://arfigyelo.gvh.hu/docs/arfigyelo_rendszer_AFF_latogato.pdf